Ayakkabı Seçimi Nasıl Yapılır?

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 08:30

Ayakkabı Seçimi Nasıl Yapılır?

Ayakkabı Seçimi

Ayak tipimize uygun olan ayakkabıları tercih edilmesi gerekiyor. Ayakların rahat edemeyeceği bir ayakkabıyı kullanmamalısınız. Ayakkabı seçimine dikkat etmelisiniz. Bu tavsiyeler uyduğunuz taktirde ayaklarınız için doğru seçim yapmış olursunuz.

Ayakkabı Seçiminde Dikkat Edilmesi GerekenUnsurlar

Ayakkabılarınızı günün sonlarında satın almaya özen göstermelisiniz.  Ayaklarınız gün boyu ayakkabı içine olduğu için biraz şişer ve büyümektedir. Yani sabah saatlerinde alacağınız ayakkabı gün ortalarında sonra sizi rahatsız etmeye başlayacaktır. Ayakkabı alırken sadece sol veya sadece sağ tekini değil ikisini birlikte giymeniz gerekiyor ve oturduğunuz yerde olup olmadığına karar vermeyi giydikten sonra mağaza içinde yürüyüp rahatlığını kontrol etmelisiniz. Ayakkabı sıkıyorsa zamanla açılırgibi sözlere aldanıp alamayınız. Ayakkabı seçiminde dikkat edilmesi gerekenunsurları uyguladığınız zaman ayaklarınızı rahat ettirmiş olacaksınız.

Ayakkabı Modellerinde Ayak Sağlığı

Ayakkabıların formuna ve modeline göre sağlığımızı tehdit eden çeşitleri bulunmaktadır. Ayakkabı modellerinde ayak sağlığı oldukça önemlidir. Topuğunun 3,5 pont yani 5 cm’den fazla yüksek olması ve burun kısmının sivri olması ayak sağlığını ciddi şekilde tehdit etmektedir. Bu tarz ayakkabıların sürekli giyilmesiayak, diz ve bel sorunlarına sebep olabilir. Kalın ve dolgu topuklu ayakkabılar gibi dengede durulması kolaylaştırmaktadır. Kilolu bayanlarında topuklu ayakkabıyı rahatça kullanabilmesi için alçak topukları giyilmesi daha uygun olacaktır. Platform topuklu ayakkabıların ön kısımlarında kullanılan ve ayağınızın eğimi azaltmaktadır. Ayakkabılarınızın her zaman için rahat olanları en uygunudur. Ayakkabı alırken uygun fiyatlı olanlarından ziyade rahat ettiğimiz kaliteli ayakkabılara yönelmelisiniz.

sizlere www.netkadinlar.com farkıyla sunulmuştur

Etiketler:, , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Yazılar