Alışveriş nasıl yapılmalı

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 16:40

Alışveriş nasıl yapılmalı

Hadi itiraf edelim, çoğumuz alışveriş yaparken kendimizi kaybediyoruz. Bunu bir hale yola koymalı, kendimizi frenlemeliyiz ama işte, ne yapalım o kadar güzel şeyler var ki…

Ama yine de biliyoruz ki bunun bir sonu yok ve insanız, asla doymayacağız. Kendimizi durdurmanın bir yolunu bulmalıyız.

Beyninizi uyarın

Evet, planlamalardan, ihtiyaçlardan bahsedeceğim elbet. Ama her zaman olduğu gibi iş beyinde başlayıp beyinde bitiyor. O yüzden her gördüğünüzü almamanız konusunda beyninizi uyarın ki alışveriş anında sizi durdurabilirsin. Yoksa sizi ne bu yazı ne de yanınızdaki arkadaşınız durdurur.

alisveris nasil yapilmali 5923543f96da1 Alışveriş nasıl yapılmalı

İhtiyacınızı doğru belirleyin

Evet, gelelim alışveriş anına. Gördüğünüz ve beğendiğiniz ürün ihtiyacınız mı değil mi buna doğru karar verin. Eğer ihtiyacınız değilse onu almak zorunda değilsiniz, unutmayın.

alisveris nasil yapilmali 5923543fbd254 Alışveriş nasıl yapılmalı

1 saat kuralını geliştirin

Böyle bir kural ismi var mı bilmiyorum işte şimdi aklıma geldi. Ama alt metninde şu yatıyor: Bir ürünü çok beğendiniz, onsuz yaşayamayacağınızı bile düşünüyorsunuz. O zaman kendinize bir saat izin verin ve oradan çıkın. Başka yerler gezin. Merak etmeyin, 1 saat o almayı çok istediğiniz şey olmadan yaşayabildiyseniz, muhtemelen daha uzun süre de yaşarsınız.

Siz kendinizi tanıyarak bu süreyi istediğiniz kadar artırın ya da azaltın. Bazen bir karar vermeye 10 saniye bile yeter. Ama gerçekten işin içinden çıkamadıysanız en az 1 gün bekleyin derim.

alisveris nasil yapilmali 59235441788a5 Alışveriş nasıl yapılmalı

Alışverişe çıkmadan önce bütçenizi belirleyin

Sonuçta ne kadar paranız varsa o kadar harcayabilirsiniz. Bu yüzden ev ekonominizi iyi değerlendirmeli ve o alışverişte ne kadar harcayacağınızı evden çıkmadan bilmelisiniz. Kredi kartına güvenmek bir sonraki ay ne yapacağını bilememekten başka bir şey değildir, unutmayın.

alisveris nasil yapilmali 59235441a8150 Alışveriş nasıl yapılmalı

Alışveriş listeniz hazır olsun

Bu özellikle market alışverişlerinde çok önemli. Nelere ihtiyacınız olduğunu belirleyebileceğiniz en doğru yer, eviniz. Bu yüzden bir liste hazırlayın ve sadece ihtiyacınız olanları alarak eve geri dönün.

alisveris nasil yapilmali 59235443c846c Alışveriş nasıl yapılmalı

Ve tabii ki indirim dönemlerini bekleyin

Piyasada ihtiyacınız olan ürünün aynısından birçok markada var ve bu markaların da indirim dönemleri. Bu dönemleri özellikle takip etmeli ve alışveriş için doğru zamanı kollamalısınız.

sizlere www.netkadinlar.com farkıyla sunulmuştur

Etiketler:, , , , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Yazılar