Ahşap Mobilya Bakımı ve Temizliği

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 08:03

ahşap mobilya bakım ve temizliği

Kullandığınız ahşam mobilyaların diğer mobilyalara göre bakımı kadar temizliği de farklıdır. Ahşabın kalitesi ve özel bir mobilya oluşu ile biraz daha özen istiyor. Çizilmelere ve renk değişikliğine uğramaması için. Bu açıdan günlük ev temizliklerinde kullanılan ürünler hem mobilyayı çizmemeli, hemde ağartıcı etki yapmamalı. Bunun için tavsiye edilen ürün temizliğinde kullanılan temizlik malzemesi kesinlikle kimyasal bazlı olmamalı doğal ürünler kullanılmalıdır. Eğer doğallığından emin değilseniz evde yapılan doğal temizlik malzemelerini kullanmanızı öneririz

Mobilyalar zaman içerisinde grileşir. bu durumu azaltmak için ise düzenli olarak bakımları yapılmalıdır. Aşırı ıslak bezler ile silmeyin. Bu ahşap kısımların nemlenmesine neden olur. Sirkeli su kullanarak temizlemek daha doğru bir uygulama olacaktır.Asit oranı açısından kullanılan sirkenin evde kendinizin yaptığı sirke olması mobilyalara daha az zarar verecektir.

 

 gsS 900 Ahşap Mobilya Bakımı ve Temizliği

Doğal olarak çizik veya renk değişikliğini koyu renkli ahşap mobilyalar daha çok göstermektedir. O yüzden titiz hanımlar bir ellerinde devamlı toz almakla uğraşırlar. Bu tarz mobilyaları temizlerken Türk kahvesinden yararlanabilirsiniz. Kahve hem rengini hem de yağlı yapısı ile uyumlu olacaktır. Evde kendinizinde hazırlayabileceği karbonatlı su kolaylıkla ahşap mobilyalardaki lekeleri çıkaracaktır.
Zemin malzemesi olarak kullanılan doğal ahşaptan parkelerin temizliğinde çamaşır suyu kullanmak yerine, ister doğal sirkeli su, isterseniz de karbonatlı su ile temizleme yapabilirsiniz.

Ahşap mobilyalarınızın gün ışığı ile direk temasını keserek solmasını engellemiş olursunuz. Çizilmelerden korumak için  ise duvara yada zemine minik keçeli koruma bantlarından yapıştırabilirsiniz.

sizlere www.netkadinlar.com farkıyla sunulmuştur

Etiketler:,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Yazılar