Ağda Sonrası Sivilce Nasıl Geçer

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 14:00

Ağda Sonrası Sivilce Nasıl Geçer

Genelde ağda yapıldıktan sonra sivilce ve kırmızımsı bir hal alır. Bu şekilde hassas olan bölgeler nasıl geçer; Ağda işlemi sırasında kıl köklerinin şiddetli bir biçimde yerinden çekilmesi bölgeyi uyararak sivilce oluşumuna neden olur. Ağda sonrasında oluşan bu sivilceler nasıl geçer?

Ağda Sonrası Sivilce Nasıl Geçer..

Ağda yapmanın en büyük sorunu cildin tahriş olmasından kaynaklı oluşan sivilcelerdir! Ancak bu sorunu sivilce öncesi alacağınız tedbirlerle ortadan kaldırmak mümkündür.

Ağda sırasında Sivilce Önlemek İçin;

Ağda kaynaklı oluşan sivilceleri ortadan kaldırmak için en iyi yöntemlerden biri, ağda yaptırmadan önce ve ağda uygulaması sırasında soğuk kompreks yapılmalıdır. Kıyafet olarak özellikle terlemeyi engellemek için pamuklu ürünleri tercih etmelisiniz. Bir diğer öneri ise ağda öncesinde peeling etkili vücut şampuanını bir havlu yardımıyla ılık su ile ıslatarak uygulayarak ölü deriden kurtulur ve ciltteki fazla yağı uzaklaştırabilirsiniz.

Ağda sonrası oluşan Sivilceleri geçirmek için ise;

Oluşan sivilcelerin genişlememesi için kesinlikle elle dokunmayın çünkü sivilceler yayılır. Böyle sivilceleriniz oluştuğunda bir müddet havuza girmeyiniz. Duş alırken ise küvet yerine ayakta duş almayı tercih edin. Egzersiz yaparak terlememeye özen gösterinki ter asitleri sivilcelerinizi yakarak kaşınmasına neden olmasın. Ayrıca terlemeniz sivilce bölgesini şiddetlendirir ve yayar. Ağdadan sonraki gün peeling etkili vücut şampuanı ile fazla bastırmadan yıkayınız, soğuk kompreks uygulayın ve cildinizin hava alabileceği kıyafetler giymeye özen gösterin.

sizlere www.netkadinlar.com farkıyla sunulmuştur

Etiketler:, , , , , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir