5 Dakikada Yaz Makyajı Nasıl Yapılır?

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 15:20

yaz makyaj%C4%B1 5 Dakikada Yaz Makyajı Nasıl Yapılır?

Yaz ayları makyaj yapmak oldukça riskli olduğu için ağır makyajlardan kaçınmak gerekir. Fakat buda güzel görünmenize engel teşkil etmez. Fakat cildinize güveniyor ve fazla bir kusuru yoksa iyi bir makyaj için hazırdır. Kusur kapatmak için kullanılacak makyaj ürünleri sıcağın ve terin etkisi ile ister istemez hoş görünmeyen etkilere sebep olabilir. Susuz kalmış ve kurumuş bir ciltle sahip olmamak için bol su tüketmeyi cildinizi temiz tutmayı ve koruyucu olması için nemlendirici kullanmayı ihmal etmeyin.

Makyaj yapmak ve güzel görünmek için mevsimleri takip etmenize gerek yok tabiki fakat mevsime ve ortama göre makyaj yapım şekillerinde değişiklik vardır.

Yaz makyajında sadelik söz konusu olup sizi canlı ve güzel göstermeye yetecek kadarda kurtarıcı etkisi vardır. Yaz makyajı için her an yanınızda hazır bulundurmanız gereken bir makyaj çantanız olsun her ihtimale karşı makyajınızı yenilemeniz gerekebilir. Bu makyaj çantasında en azından bir ruj ve parlatıcı, kapatıcı, stik, fondöten, allık ten renklerine hakim ışıltılı far ve maskara.

Sabah kalkar kalkmaz evden çıkmadan önce uyku mahmurluğunuzu attırıp sizi güne güzel olarak hazırlayacak makyajı yapmak için önce göz altı kapatıcısını sürün ve fazlalığını bir sünger yardımı ile dağıtın. Burun ve çevresine stick fondöten kullanarak fazla parlamayı engellemek için sürün ve süngerle güzelcene dağıtın. Krem allık ile elmacık kemiklerinizi ortaya çıkartın, Dudaklarınıza parlatıcı uygulayın ve gözleriniz için son olarak maskara ile belirginleştirin.Artık işe veya sabah kahvaltısına gitmeye hazırsınız.

Dumanl%C4%B1 G%C3%B6z Makyaj%C4%B1 3 5 Dakikada Yaz Makyajı Nasıl Yapılır?

Akşam üzeri bir davete veya yemeğe davetli iseniz o zaman makyajınızı koyultarak gözlerinizi ortaya çıkartmanız mümkündür. Sabah yaptıgınız makyajın üzerine ilave olarak gözlerinize eyeliner ve kalem ile belirginleştirebilir ve allığınızı yenilemeniz yeterli olacaktır. Eğer gideceğiniz yer makyajınızın kalmasına veya akmamasına uygun ise o zaman gözlerinizin dış köşelerini koyu bir far ile gölgelendirebilirsiniz.

Etiketler:, , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir